MENU

Mistrovství světa žáků a dorostu (WYAC) v Maďarsku Városlőd 26.-30.6.

WYAC proběhlo za účasti 11 států z celého světa. Terém byl docela obtížný a členitý a tratě byly náročné, tomu odpovídají i výsledné časy. Zvláště obtížný mi (podle mapy) připadá dvoumetr. Na Sprintu zase start od kontrol oddělovalo jezírko a terén byl dost členitý, ale částečně se běželo po loulách. Asi nejméně náročná byla závěrečná 80-ka (mapa bohužel není na webu). Naše výprava byla velmi úspěšná, získali jsme 9 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových individuálních medailí a 5 zlatých a 3 stříbrné medaile ve družstvech. Největšími soupeři byli Ukrajinci, Rumuni a místní Maďaři. Soutěž proběhla bez účasti tradičně velmi dobré Ruské výpravy. Naše děvčata Anetka a Zuzka byly také velmi úspěšné, mají 2 zlaté a jednu bronzovou medaili a za družstva 3 zlaté a jednu stříbrnou. Škoda, že Verče utekla nominace jen o chloupek, takže byla náhradnicí. Na nominačním Šotku jí vyšel jen 2-metr KT. Ale příští rok jí věřím vyjde. Všem moc moc gratuluji. 

První den závodu 27. proběhl 2-metr na klasické trati.

V kategorii D14 byla první Žanda Fryšová, sedmá Péťa Exnerová, devátá naše Zuzka Naňková, desátá Ema Fučíková a třináctá Simča Pešková. Naše družstvo bylo druhé. V kategorii D16 byla první Kačka Polišenská, druhá Kája Riedlová, třetí Kája Novotná, čtvrtá Ája Fryšová a osmá naše Anetka Hendrichová. Naše družstvo bylo první. V kategorii M14 byl první Jáchym Pešek, jedenáctý Martin Hamouz, dvanáctý Šéba Vlasák a sedmnáctý Ondra Hamouz. Naše družstvo bylo druhé. V kategorii M16 byl první Bert Plevný, druhý Filip Bruckner, desátý Lukáš Nidrle a patnáctý Jáchym Endršt. Naše družstvo bylo první.

Druhý den závodu 28. 6. proběhl Sprint (a pak relaxace a zábava).

V kategorii D14 byla třetí Žanda Fryšová, čtvrtá naše Zuzka Naňková (bedna jí utekla o 18 s.), šestá Petra Exnerová, osmá Simča Pešková a desátá Ema Fučíková. V kategorii D16 byla první naše Anetka Hendrichová (s velkým náskokem přes 3 minuty), druhá Kája Novotná, třetí Ája Fryšová, čtvrtá Kačka Polišenská a pátá Kája Riedlová (fantastické – 5 prvních míst). V kategorii M14 byl čtvrtý Jáchym Pešek, pátý Šéba Vlasák, šestý Ondra Hamouz, osmý Filip Bruckner a devatenáctý Ondra Hamouz. A v kategorii M16 byl první Bert Plevný, třetí Tomáš Exner, osmý Filip Bruckner, čtrnáctý Lukáš Nidrle a patnáctý Jáchym Endršt. Ve Sprintu se nehodnotí družstva ( :-) asi se šetří na medailích).

Třetí den závodu 29.6. byla závěrečná 80-ka.

V kategorii D14 byla první naše Zuzka Naňková, druhá Žanda Fryšová, třetí Péťa Exnerová, sedmá Simča Pešková a osmá Emička Fučíková. V D16 byla první Kája Novotná, druhá Ája Fryšová a třetí naše Anetka Hendrichová. Na první místo jí chybělo směšných 19 s. Čtvrtá byla Kačka Polišenská a sedmá Kája Riedlová. Díky prvním třem místům našich děvčat v obou kategoriích máme ve družstvech 2× zlato. V M14 byl první Jáchym Pešek, sedmý Ondra Hamouz, osmý Šéba Vlasák a šestnáctý Martin Hamouz. Naše družstvo bylo stříbrné. A v kategorii M16 byl druhý Bert Plevný, třetí Filip Bruckner, čtvrtý Jáchym Endršt a sedmý Lukáš Nidrle. Naše družstvo bylo zlaté.

Kdo by si chtěl prohlédnout všechny podrobnosti včetně map, mezičasů a četností pořadí, tak si otevřete: wyac2023.mrasz.org/

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení návštěvníci!


Podporují nás:

AROB ČR MŠMT Česká unie sportu MČ Praha 12
© 2005 ÷ 2024 Fox-klub Praha
RS2 Upraveno