Stránkování:
1 16 17 18 19 20 55
(Celkem: 542 položek)

Trénink 14.9.

V rámci tréninků bude závod ve Foxoringu, a to OP Prahy 4, který pořádá ASP v Hodkovičkách, start na louce Kánova. Doprava busem 121 do zastávky Klánova nebo Korandova, shromaždiště GPS: 50.0215408N, 14.4196589E . Přihlášky do on-line startovky nejpozději v PO 13.9. do 14 (po termínu, nebo na místě můžete být bez mapy) najdete na:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/14a89NVLRAGv6ftaNXvkQByDk3VkT7H6PcW5Xh7JtVpY/edit#gid=1070710957 . Musíte předložit očkovací Covid certifikát, potvrzení o prodělání nemoci max. 180 dní staré, negativní PCR nebo AG test max 7 dní starý. Dostavte se v hojném počtu, protože se blíží MČR ve Foxoringu, tak abyste se stali mistry a vicemistry ČR pokud možno všichni :-). Tonda

Prezentace Foxklubu

Foxklub se bude prezentovat na Dni Prahy 12, který se koná každoročně. Bude to na Sofijském náměstí v sobotu 11. 9. 2021 od 11 do 18 hodin. Více o celé akci se dozvíte na: https://www.praha12.cz/…036/p1=62726 .

7.9. první podzimní trénink - oprava

Sraz je už v 16:30 v Hodkovičkách na louce u Klánovy ulice, viz odkaz. Doprava busem MHD 121 do zastávky Klánova či Korandova. Na programu je kombinovaná hvězdice, takže si vemte oba přijímače. Organizuje to Martina, takže jí buďte prosím nápomocní. Těším se na co největší účast. Tonda

Mistrovství Evropy Bansko, 23rd EAC 2021 / 18th EYAC 2021 - shrnutí

Tentokrát se konala mistrovství Evropy žáků a dorostu a mistrovství Evropy ve stejnou dobu na stejném místě – v Bulharském Bansku. Možná je to cesta, jak by se mělo postupovat i budoucnu, i když pro pořadatele to musí být nesmírně náročné. Soutěží se zúčastnili závodníci z 19 států, i když zdaleka ne všechny měly zastoupení ve všech kategoriích, tak jako časká výprava.

Její žákovská a dorostenecká část zahrnovala sporovce ze 4 kategorií: D14, M14, D16 a M16. Získala celkem 14 individuálních medailí, z toho 5 zlatých, dvě stříbrné a 7 bronzových. V soutěžích družstev, které se hodnotí pouze na klasických tratích, pak měla dvě první, čtyři druhá a dvě třetí místa, tedy celkem 8 medailových umístění. Přitom z Foxklubu byly 2 závodnice, Anetka D14, která obsadila ve Sprintu deváté místo, na 80-ce čtvrté místo, na 2-metru a ve Foxoringu dvanácté místo a Bětka D16, která byla ve Sprintu desátá, na dvoumetru čtvrtá, na 80-ce pátá a ve Foxoringu druhá. To jsou všechno velmi cenné výsledky, když uvážíme, že i místa „pod bednou“ přispívají k umístění družstva.

Její juniorská, dospělá a veteránská část zahrnovala 11 kategorií: D19, M19, D20, M20, D35, M40, D45, M50, D55, M60 a D65. Získala celkem 51 individuálních medailí, z toho 13 zlatých, osmnáct stříbrných a 20 bronzových. V soutěžích družstev pak měla osm prvních míst, osm druhých míst a pět třetích míst, tedy celkem 21 medailových umístění. Přitom Foxklub tam měl také 2 želízka v ohni. Ivetu a Dana. Ivetka D20 byla na dvoumetru pátá, na 80-ce třetí a ve Foxoringu druhá. Dan M40 byl ve Sprintu osmý, na 2-metru pátý, na 80-ce šestý a ve Foxoringu třetí.

Pro reprezentanty z řad AFK by to mělo být povzbuzením do dalších let. Iveta s Danem musí řešit i rodinné starosti a Anetku s Bětkou čeká přestup do vyšší věkové kategorie, takže všichni to budou mít těžké. A Bety čeká kromě přestupu rehabilitace po zranění. Ale doufám, že nikoho z nich to neodradí a že se budou držet Zátopkova heslo: Když nemůžeš, tak přidej. A pro ostatní Foxklubáky (hlavně pro Eriku, Lízu, Verču a Zuzku) by to mělo být motivací, že při usilovném tréninku moho rozšířit řady české reprezentace.

Každopádně děkujeme všem a Foxklubákům zvláště za příkladné reprezentování českých barev.

Mistrovství Evropy Bansko, 23rd EAC 2021 / 18th EYAC 2021 - Foxoring

Na oficiální vysledky posledního závodu jsme si tentokrát museli počkat. Opět jsme byli velmi úspěšní. Celkem jsme získali v EAC i EYAC 16 medailí, z toho 5 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových. A jako třešničku na dortu sportovci z Foxklubu získali 3 medaile. Bětka D16 druhá, Ivetka D20 druhá a Dan M40 třetí. Ale i 12. místo Anetky D14 je v těžké mezinárodní konkurenci velkým úspěchem.

Takže teď už můžeme naší výpravě (i všem ostatním) popřát jen šťastný návrat do vlasti

Mistrovství Evropy Bansko, 23rd EAC 2021 / 18th EYAC 2021 - Klasika 2

Po dni volna se dnes běžela druhá klasika. Podle zvláštního rozpisu ME některé kategorie běžely dvoumetr a některé kategorie běžely osmdesátku.
Zástupci AFK: Bětka i Aneta doběhly i dnes včas do cíle. Bětka (W16) dnes běžela osmdesátku a Aneta (W14) dvoumetr. Bětka se probojovala na 5. místo, Aneta obsadila 12. místo.

Mistrovství Evropy Bansko, 23rd EAC 2021 / 18th EYAC 2021 - Klasika 1

Dnes se běžela klasika. Podle zvláštního rozpisu ME některé kategorie běžely dvoumetr a některé kategorie běžely osmdesátku.
Pokud dobře počítám, tak je dnes den čtyřek a domů putuje 12 medailí, 4 zlaté, 4 stříbrné a 4 bronzové (EAC i EYAC).
    Zástupci AFK:    Bětka i Aneta doběhly shodně na 4. místě.      Bětka (W16) běžela dnes dvoumetr a Aneta (W14) běžela dnes osmdesátku.

Zítra je podle rozpisu volný den.

Mistrovství Evropy Bansko, 23rd EAC 2021 / 18th EYAC 2021 - SPRINT

V pátek odjeli naši sportovci do Banska v Bulharsku. V sobotu dojeli do místa konání ME, ubytovali se a potrénovali.
    Dnešní neděli byl na pořadu dne SPRINT. Domů putuje neuvěřitelných 22 medailí, 6 zlatých, 6 stříbrných  a 10 bronzových (EAC i EYAC).
V kategorii M21 a W19, máme pouze českou bednu, což je krásný úspěch!
    Zástupci AFK:    10. Bětka W16,    9. Aneta W14.

Zítra se poběží klasika. Podle zvláštního rozpisu ME některé kategorie běží dvoumetr a některé kategorie běží osmdesátku.

Soustředění 21.-27.8. Bajtlich - Chřibská

Soustředění proběhlo v novém terénu v rekreačním středisku Bajtlich u Chřibské. Letos se zúčastnilo 35 Foxklubáků, což je velmi dobré (o 5 méně, než vloni). Ubytování bylo příjemné v dostatečně prostorných chatkách vybavených sociálním zařízením a ledničkou. Elektrické zásuvky byly dostupné. Na jídlo jsme chodili do společné jídelny a jídlo bylo vždy velmi dobré. Horší už to bylo s terénem. Byl hodně zvlněný a stoupal poměrně příkře od střediska nahoru. Ale výhodou byla věrná mapa, na kterou jsme se mohli spolehnout. Tradičně byli běžci rozděleni na začátečníky a pokročilé. Začátečníci běhali hlavně různé hvězdice, linie a menší orienťáčky nebo foxoring, které byly úměrné jejich dovednostem. Pokročilí běhali závody, těch bylo včetně OB pět a nebo měli náročnější úkoly. Ale nepřálo nám bohužel počasí. Kromě středy, na kterou byl naplánován výlet, každý den pršelo, nebo alespoň krápalo. Ale většina statečně běhala i v těchto podmínkách. Někteří otužilci se dokonce koupali v místní požární nádrži. Déšť nám překazil v čtvrteční večerní opékání vuřtů, ale kuchaři je operativně „opekli“ v troubě, takže jsme nebyli promočeni i při večeři. Večer nám zpestřoval Míra populárním promítáním filmů. Takže jsme to absolvovali až na pár drobných úrazů bez pohromy. A teď už se jen můžeme těšit na soustředění 2022. Tonda