MENU

Vítejte na stránkách sportovního oddílu ROB.

Poslední vzkazy: ( Všechny vzkazy )

Aktuální články:

Stránkování:  
1 3 4 5 6 7 25
(Celkem: 249 položek)

Dnes na tréninku

image6-nahled

Trénink 20.11.2018

Ahoj, od našeho „Jitřního“ dopisovatele:
Dnešní trénink začal fotbálkem. Stav 3:3 je výzvou pro příště. Následovala vybíjená, kde je na fotkách vidět zápal jednotlivých sportovců. V další části Martina navázala mapovým tréninkem. Následoval Toníkův výcvik s přijímači. Na pořadu bylo ladění frekvencí a chytání znaků. Všichni bojovali statečně, Tonda vysílal jak za mlada. Nakonec Tonda zalovil v tašce (viz foto) a vyhlásil žebříček dle Petrova klubového bodování a odměnil děti praktickým dárkem. Informoval všechny o zhodnocení roku na klubových stránkách. Další obrázky jsou v pokračování článku. Milane moc děkujeme za rychlou informaci, jen tak dál!

Pokračování tohoto článku »»»

Trénink 20.11.

Další trénink je opět v úterý od 17 do 18:30 hod v tělocvičně ZŠ Jitřní. Doprava je busem 106 do zastávky Jitřní. Vemte si oblečení a obuv vhodnou do tělocvičny (bosky není vhodné obutí). Přijďte včas, šatna se zamyká. Tonda

Aktivita členů FOX-klubu Praha v r. 2018

2018-afk-aktivita-celkem-nahled

Aktivita celkem

2018-afk-aktivita-treninky-nahled

Aktivita v trénincích

2018-afk-aktivita-ii-iii-nahled

Aktivita v závodech II. a III. stupně

Jak správně napsal Tonda v bilančním článku letošního roku, hodnotit celoroční výkonnost a úspěšnost jednotlivých členů podle výsledků dvojkových a trojkových závodů nebo tréninků není vůbec jednoduché kvůli různému rozdělování závodníků do kategorií podle věku. Ale nějaký přehled a srovnání potřebujeme.
Proto jsem si vymyslel jakési číslo které má pevně stanovená pravidla pro vytvoření a je u všech závodů, tréninků nebo i ostatních akcí stejné a pojmenoval jsem jej „AFK body“.
Přesto že toto číslo je do jisté míry nesmysl, tak je podle něj možné rozumně porovnávat aktivitu jednotlivých členů klubu na místní úrovni a pouze pro informaci jednotlivých členů o tom jak se celý rok snažili. Také proto má větší váhu samotná účast před případným tréninkovým výsledkem závodníka. Tím vznikl jakýsi Žebříček aktivity FOX-klubu, který je docela zajímavý. Pro mne byl největším překvapením u tohoto přehledu vysoký počet aktivních závodníků. Těch kteří se účastnili alespoň jedné společné akce klubu (mimo závodů 1. stupně) v průběhu roku bylo 50! To je příjemné zjištění i když dva nejmladší (index bez čísla) zatím nejsou členy klubu.
Všechny tři listy žebříčku jsou zde zobrazeny jako obrázky které mohou na některých zařízeních obtížně čitelné. Pro podrobnější zkoumání jednotlivých závodů nebo tréninků jsou v dokumentech k dispozici veškeré dostupné výsledkové listiny i tento soubor vyhodnocení. Seznam závodů a tréninků pro snazší orientaci a nalezení jednotlivých dokumentů (když existují…) je v pokračování tohoto článku.
Petr Hrabák

Pokračování tohoto článku »»»

Trénink 13.11.

telocvicna-jitrni-nahled

Přístup do ZŠ. Jitřní

 

Další trénink v tělocvičně opět v úterý od 17 do 18:30 hod v ZŠ Jitřní. Detaily vstupu viz obrázek. Doprava je busem 106 do zastávky Jitřní. Vemte si oblečení a obuv vhodnou do tělocvičny (bosky není vhodné obutí). Přijďte včas, šatna se zamyká. Tonda

Zimní tréniky v tělocvičně

Tréninky budou pokračovat až do března každé úterý kromě prázdnin od 17 do 18:30 hod v ZŠ Jitřní, viz odkaz. Doprava je busem 106 do zastávky Jitřní. Přístup k tělocvičně se letos změnil. Vchod k tělocvičnám a šatnám je označen 1) a příchod z levé strany budovy je označen 2). Tonda

Bilance FOX-klubu Praha v r. 2018

Letošní rok byl pro Foxklub velmi příznivý, ať už z hlediska účasti na závodech, tak z hlediska jejich pořádání.

Na Mistrovství světa dospělých v Koreji jsme se sice nepodíleli, částečně z důvodů velké vzdálenosti a finanční spoluúčasti pro veterány, ale na Mistrovství světa žáků a dorostu nás velmi úspěšně reprezentovala teprve 13-letá Bětka Sobotová, která  má celkem 3 zlaté medaile a v pásmu 2m dokonce obhájila titul Mistryně světa. 

Celkem 6 soutěží Mistrovství ČR a jedničkových soutěží, které se započítávají do celostátního žebříčku (celkem 14 závodů) se zúčastnilo 18 našich závodníků. Jsem rád, že se mezi ně po vážném zranění úspěšně vrátila Markéta Skrbková (D35). Vůbec nejúspěšnější na nich byla hned 4-násobná Mistryně ČR Anetka Hendrichová, která s velkým předstihem vyhrála žebříček v kategorii D12. Její náskok mohl být ještě větší, kdyby na jednom závodě, kde s náskokem 6 min před druhou doběhla do cíle, neorazila špatně 15 m před cílem maják a nespadla tím na poslední místo. Její výsledky byly natolik dobré, že byla ve svých 11 letech zařazena do ŽDR. Bětka Sobotová Mistryně ČR v kategorii D14 v pásmu 2m byla při neúčasti na 3 závodech 2× první a v žebříčku je třetí. A velmi úspěšní byli i sourozenci Matouškovi. Bára při náročném studiu je v kategorii D20 při neúčasti na 2 závodech a pořádání 2 závodů druhá a Dalibor M19 při neúčasti na 4 závodech a pořádání 2 závodů obsadil velmi pěkné šesté místo. Ve veteránských kategoriích obsadili pěkné šesté místo Markéta Skrbková D35, Radim Halíř M40 a Milan Hendrich M50 a v kategorii M60 jsou Luboš Winter třetí a Tonda Blomann čtvrtý (nic moc). Celkově je Foxklub v celorepublikovém hodnocení pátý.

Důležitá je i účast na dvojkových a trojkových závodech. Zde je hodnocení obtížné, protože kategorie se mění podle účasti. Tak jen souhrnná informace o našich závodnících. Běželo celkově 40 Foxklubáků ve 23 závodech pořádaných čtyřmi kluby, z toho v žákovských a dorosteneckých kategoriích (MD7-M19) má 19 našich členů celkem 32 účastí v osmi dvojkových závodech (na krajské úrovni) a celkem 51 účastí v patnácti trojkových závodech (na místní úrovni). Nejpilnější byla opět Anetka se čtrnácti účastmi, následovaná Verčou Sobotovou s jedenácti účastmi, její sestrou Bětkou s desíti účastmi, Lízou Skrbkovou se sedmi účastmi a Benem Audy, který závodil 6×. Ale velmi mne potěšil i teprve sedmiletý Ondra Vykouk, který běžel třikrát.

Foxklub pořádal v r. 2018 celkem 9 soutěží (12 závodů). Z toho nejnáročnější byl dvoudenní jedničkový Pohár Přátelství, jehož už 42. ročník se konal tentokrát v Písku. Jeho závody byly vyhlášeny jako Mistrovství ČR na klasických tratích. Letos se ho zúčastnilo rekordních 172 závodníků. Za velký úspěch vděčíme především tandemu Filip Cernetic – Tomáš Hladina, kteří věnovali přípravě mnoho času. Na vlastním pořádání se podíleli i další členové našeho klubu. Kromě toho jsme pořádali 8 dvojkových a trojkových soutěží, s výjimkou Sprintu na Pecce konaných v pražských lesících.

Letos se naše řady rozrostly o sedm nových členů, z toho čtyři do 15 let. Pokud jde o technické vybavení, tak ke stávajícím 7 SI-jednotkám přikoupíme letos další 4 a tím získáme sadu, se kterou budeme moci zautomatizovat zpracování většiny našich soutěží i tréninků, což přispěje k jejich zkvalitnění.

Do budoucna předpokládám, že se počet našich aktivních závodníků ještě zvýší. Některým členkám se snad zmenší jejich rodičovské a studijní povinnosti a budou moci víc jezdit na jedničkové soutěže. A hlavně doufám, že se jich budou účastnit i naši mladí závodníci, kteří si dosud na tyto soutěže netroufli a jejich body nám v celkovém hodnocení výrazně chybí. Verča a hlavně Ben se letos na nižších soutěžích i trénincích velmi zlepšili a tak by mohli k našim úspěchům přispět.

V pořádání soutěží se počet zvyšovat prakticky nedá, ale je možné zlepšit jejich technickou kvalitu a více využívat mimopražských map, což se doufám podaří, i když nároky na pořádání se tím zvýší. Nejnáročnější bude opět již 43. ročník Poháru Přátelství.

Tonda Blomann

Trénink 6.11.

Trénink bude mít 2 části.

1) od 16 hod poslední společný trénink na Velkou Kunratickou, viz odkaz. Přijďte VČAS, bude málo času. Odtud mohu až 4 zájemce odvézt autem na druhou část.  Doprava busem MHD 165,193, 203 do zastávky Kunratická škola, autem zaparkovat v blízkosti srazu.

2) první trénink v tělocvičně v Jitřní na známém místě, ale v novém čase od 17 do 18:30 hod, viz odkaz. Bod 1 je vchod do školy do areálu tělocvičen a bod 2 je místo po pravé straně hlavní budovy školy, kde jsou vrata pro vstup na pozemek školy. Doprava je busem MHD 106 do zastávky Jitřní, nebo autem. Parkování v místě školy je obtížné, je všude plno. Vemte si oblečení a obuv vhodnou do tělocvičny (pro B.: bosky není vhodné obutí). Přijďte včas, šatna se zamyká. Tonda

Trénink 30.10.

Ačkoliv jsou prázdniny, tak pro zájemce bude trénink na Velkou Kunratickou. Sejdeme se na místě startu, viz odkaz v 16 hod. Přijďte včas, bude už zimní čas a brzy se stmívá. Dejte vědět, kdo přijdete. Tonda

Trénink 23.10.

hodkovicky-klanova-nahled

Hodkovičky – Klánova

Nejspíš poslední trénink s rádii bude od 16:30 hod společně a ASP v Hodkovičkách, viz odkaz. Doprava je busem č. 121 do zastávky Klánova, nebo Korandova. Na programu budou dohledávky vysílačů v režimu 1 min vysílání/1 min pauza na 80-ce formou hvězdice. Počet kontrol bude cca 5. Kdo příjde dřív, může si oběhnout orienťáček, co staví ASP .Přijďte včas, už se brzy stmívá. Trénink bude končit v 19:30, pak už by nebylo hledání regulerní a také nemůžeme stahovat kontroly za tmy. Kdo nepřijde, má povinnost se omluvit, nejlépe den předem, nebo v ÚT do 13 hod. Tonda

PS: poslední trénink v přírodě 30.10. bude v Kunraticích na VK. Ale v případě zájmu je tam možno postavit i krátkou hvězdici.

Od 6. listopadu se budeme scházet v naší oblíbené tělocvičně v Jitřní na 1,5 hod, tentokrát od 17:00 hod. Vemte na vědomí tuto změnu

Trénink 16.10.

novodvorska-plazza-nahled

Novodvorská – Plaza

Trénink bude od 16:45 za Novodvorskou Plazou a za Minigolfem, viz odkaz. Na programu bude hvězdice, tentokrát na 2-metru na 5 kontrol. Doprava je busem do zastávky busů 106,196,197 „Sídliště Novodvorská“. Parkovat se dá v ul. Nad lesním divadlem, popř. na ploše, kam vjedete z ostré zatáčky této ulice. Přijďte co nejdřív, už se brzy stmívá. Pokud nemůžete přijít, nezapomněte se včas (nejlépe do 13 hod) omluvit. Tonda

Stránkování:  
1 3 4 5 6 7 25
(Celkem: 249 položek)

Podporují nás:

AROB ČR MŠMT Česká unie sportu MČ Praha 12
© 2005 ÷ 2019 Fox-klub Praha
RS2 Upraveno